Moonlight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum universal pentru toti si pentru toate!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Personajele mele

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 56
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2016

Personajele mele  Empty
MesajSubiect: Personajele mele    Personajele mele  Icon_minitimeVin Aug 12, 2016 3:42 pm

Cod:

Personajele mele  App_ba10
Personajele mele  Mila_zpsxycpkolw

Lexus Mila

*lyrics or quote here*

Full name: Lexus MIA LANA (Mobile Intel Analising Lifelike Autonomous Neohuman Android
Nicknames: Mila
Age -
Sexual orentation Normala
Race: Android
Abilyty[maxim doua]: Puteri de supercomputer si puteri supra-umane de robot.
Occupation:
Play by: Yamini Bhaskar

Personajele mele  110
Eyes: Albastri
Hair: Saten.  
Weight/height: 1.75 metri/75 kg
Marks:

Personajele mele  210
Likes[minim 5]: Cititul cartilor, cursele de masini, Pizza, filmele si sporturile.
Dislikes[minim 5]: infractorii, sa fie tratata ca o servitoare, sa fie jignita cu cuvantul "robot", mancarea iute, luptele.
Habits: -
Personality[minim 2 paragrafe]:
Este o fire vesela si optimista, este dragutasociabila si prietenoasa.
Desi este android uraste sa fie sclav. Pentru ea sclavia este dpoar pentru roboti nu si pentru androizi. De asemea ea considera ca diferenta intre roboti si androizi este la fel de mare precum diferenta dintre maimute si oameni.
Uraste oamenii rai in special infractorii. De multe ori o ia inaintea politistilor, prinzand infractorii.

Personajele mele  310
Hometown: Tokyo
Parents: Sasaki Yasahiro si Sasaki Ayami
Siblings:
Pets:
Important people:
History:[un paragraf]
A fost creata in laboratoarele de informatica a unei mai companii japoneze de catre Informaticianul Sasaki Yasahiro si biologul Sasaki Ayami care era sotia lui Yasahiro. Un android a carui constructie combina piesele informatice cu organe biologice crescute din celule stem. Un android cu functii atat biologice cat si electronice. Scopul ei initial a fost sa devina un spion al amatei insa nu s-a luat in calcul ca inteligenta artificiala ar insemna inceputul sfarsitului erei scalviei robotilor. Ar insemna ca robotii vor avea propriile lor opinii si propria lor vointa si sa devina independenti asemeni oamenilor si liberi sa isi aleaga calea in viata. Dotata cu inteligenta artificiala si conectata la internet. Mila a invatat repede, intr-o spatamana cxat alti oameni intr-un an. Astfel ca la 4 luni de cand a fost creata, a fost capabila sa iasa din laboratorul unde a fost creata si sa se plimbe in lume.


Personajele mele  410


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Sam Sept 03, 2016 6:45 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 56
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2016

Personajele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele    Personajele mele  Icon_minitimeMier Aug 31, 2016 11:49 pm


Personajele mele  App_ba10
Personajele mele  Deepika-padukone-5_zpste21vvjg

Sharma Sanara

*lyrics or quote here*

Full name: Sharma Sanara
Nicknames: Sana
Age 21
Sexual orentation Hetero
Race: Zana
Abilyty[maxim doua]: Controlul Elementelor, Magia.
Occupation: Printesa Fairytopiei.
Play by: Deepika Padukone

Personajele mele  110
Eyes: Verzi
Hair: Castaniu
Weight/height: Normala: 1,75 m si 75 kg, Dupa prima doza de potiunea de micsorare: 29 cm si 1.6 kg. ii vin la perfectie hainele papusilor Barbie.
Dupa a 2-a doza de potiune de micsorare: 3 cm si 21 grame.    
Marks:

Personajele mele  210
Likes[minim 5]: Pizza, fast food, dulciurile, muzica indiana, sa fie micsorata.
Dislikes[minim 5]: Mersul pe jos. (Prefera mai mult sa zboare), oamenii rai, ardeiul iute, alcoolul, tigarile.  
Habits:
Personality[minim 2 paragrafe]:
Draguta, sociabila, prietenoasa. De cele mai multe ori prefera sa stea micsorata la dimensiunea papusilor Barbie si sa imbrace hainele lor. Deasemenea prefera sa zboare in loc sa mearga pe jos sau cateodata sa fie transportata de cate o prietena care sa o ascunda in poseta.
Este o fire vesela si optimista, gata sa sara in ajutor prietenelor ei.
Desi este printesa Fairytopiei si are o multime de responsabilitati in regatul sau, nu pierde nici o ocazie sa vina in lumea oamenilor pentru a se intalni cu prietenele sale si a petrece timp in compania lor.

Personajele mele  310
Hometown: Fairytopia Metropolis
Parents: Au murit.
Siblings:
Pets:
Important people:
History:[un paragraf]
S-a nascut in Fairytopia, un reegat al zanelor ascuns intr-o alta dimensiune. Insa la varsta de un an, aproape toata familia ei a fost ucisa datorita unui blestem care si-a facut simtita prezenta intr-o explozie. Un blestem lansat de un vrajitor rau care vroia sa ucida intreaga familie Sharma la nasterea printesei cand toata familia era unita, insa s-a incurcat in calculele astrologice si astfel ca blestemul a intarziat un an iar in acest fel Sanara, sora ei mai mare si cele 2 matusi au scapat tefere fiindca se aflau pe o insula tropicala serband aniversarea de 1 an a printesei Sanara.
Apoi pentru a se ascunde de vrajitor a fost nevoita sa traiasca 16 ani pe Pamant printre oameni, pana cnad i-au crescut aripile si nu le-a mai putut ascunde fiind nevoita sa se intoarca in lumea sa. Acum traieste in ambele lumi fiindca si-a facut priteni atat in Fairytopia cat si in lumea oamenilor.

Personajele mele  410


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Sam Sept 03, 2016 6:51 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 56
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2016

Personajele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele    Personajele mele  Icon_minitimeJoi Sept 01, 2016 12:41 pm


Personajele mele  App_ba10
Personajele mele  650752-600x656

Riar Jasmine

*lyrics or quote here*

Full name: Riar Jasmine
Nicknames: Jazzy
Age 16000 ani  
Sexual orentation Hetero
Race: Djinn
Abilyty[maxim doua]: Indeplinirea dorintelor, Magie
Occupation:
Play by: Mouni Roy

Personajele mele  110
Eyes: Verzi
Hair: Brunet
Weight/height: 1.75 metri si 45 kg daca ia forma umana. Sau 1.75 metri inaltime si 21 grame sub forma de spirit.
Marks:

Personajele mele  210
Likes[minim 5]: Calatoriile, magia, florile, ciocolata, pizza, sa fie mereu solicitata, cultura orientala, muzica orientala si dansurile orientale mai ales belly dance.
Dislikes[minim 5]: Oamenii rai, dorintele in scop avar pe care e silita sa le indeplineasca fiindca nu contravin legilor universului, oamenii dornici de putere, sa fie tratata ca o sclava, reprosurile de la consiliul spiritelor.
Habits:
Personality[minim 2 paragrafe]:
Draguta, sociabila, amabila si prietenoasa. O fire vesela, optimista si uneori glumeata debordand de imaginatie si dand dovada de un bogat spirit al umorului.
Desi nu ii place sa ii fie ordonat, ii place sa fie rugata frumos iar dorintele sa se puna pe un ton normal.
Formula preferata de ea ar fi:
"Jasmine, te rog frumos, as dori..."

Personajele mele  310
Hometown: Bagdad  
Parents:
Siblings:
Pets:
Important people:
History:[un paragraf]
Ca spirit s-a nascut acum 16 000 de ani dar a avut o incarnare in urma cu 3000 de ani ca printesa unei tari arabe. La implinirea varstei de 16 ani tatal ei, Sultanul, a ucis-o din dorinta de a isi pastra tronul si puterea si fiindca considera ca ar fi o rusine ca tronul sa pice pe mana unei fete fiindca n uavea mostenitori de parte barbateasca iarconform legilor ea trebuia sa mosteneasca tronul.
Unchiul sau insa fiindca o iubea mult si fiind vrajitor a decis sa faca o vraja sa o ransforme in Djin si sa o captureze in lampa ca sa nu se piarda in neant ca celelalte spirite.
Ca Djin a avut parte de stapani care doreau doar imbogatire rapida incat s-a saturat de astfel de persoane.
S-a decis insa ca pentru persoane cinstite si fara pretentii materiale mari, va acorda nu 3 dorinte in general ci 3 dorinte pe zi.

Personajele mele  410


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Sam Sept 03, 2016 6:59 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 56
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2016

Personajele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele    Personajele mele  Icon_minitimeVin Sept 02, 2016 1:45 am


Personajele mele  App_ba10
Personajele mele  Emma_watson_as_a_mermaid_by_spunkymonkey214z-d9bibid

Aryl Nereide

*lyrics or quote here*

Full name: Aryl Nereide
Nicknames: Nery
Age 16
Sexual orentation Hetero
Race: Sirena
Abilyty[maxim doua]: Controlul vremii, controlul apei.
Occupation:
Play by: Emma Watson

Personajele mele  110
Eyes: Albastri
Hair: Roscat
Weight/height: 2.30 m (de la cap pana la varful cozii) 60 kg
Marks:

Personajele mele  210
Likes[minim 5]: Fructele de mare, scoicile, povestile marinaresti, cantecele marinaresti, calatoriile, sa le faca farse pescarilor.
Dislikes[minim 5]: piratii, oamenii rai, gunoiul aruncat pe plaja si in apa, poluarea, sa fie jignita.
Habits:
Personality[minim 2 paragrafe]:
Draguta, sociabila si prietenoasa. Dar se poate infuria usor cand e calcata pe coada la sensul figurat si cand e infuriata, poate starni furtuni imense. Datorita controlului sau asupra apei si asupra vremii, poate starni furtuni sau chiar furtuni electromagnetice. Datorita puterilor sale este numita si zeita marilor si a furtunilor.

Personajele mele  310
Hometown: Atlantis
Parents:
Siblings:
Pets:
Important people:
History:[un paragraf]
S-a nascut in orasul Atlantis capitala vechii Atlantide. Parintii ei au fost ucisi. Tatal ei de catre pirati asta la o luna dupa ce mama ei ramasese insarcinata cu ea. Iar mama ei a fost atacata de un rechin la 3 zile dupa nasterea ei. Ea a fost crescuta de catre o familie de delfini si de catre un batran biolog marin si profesor care se retrasese pe o insula pustie. La varsta de 12 ani a inceput sa cutreiere marile dornica de cunoastere si aventura.

Personajele mele  410
Sus In jos
Nicole
Admin
Admin
Nicole


Mesaje : 44
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/07/2013
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Personajele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele    Personajele mele  Icon_minitimeSam Sept 03, 2016 8:02 pm

Personaje Acceptate !
Sus In jos
https://moonlight5.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Personajele mele  Empty
MesajSubiect: Re: Personajele mele    Personajele mele  Icon_minitime

Sus In jos
 
Personajele mele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Moonlight :: RPG Real :: Main Characters-
Mergi direct la: